A könyv nem egyéb, mint a világ kapujának a kulcsa. Ha nincs más dolgod, olvass el mindent amit csak lehet.
A két szegedi újságíró a hipofízisbotrány kipattanásától kíséri figyelemmel dr. László Ferenc ügyét. Ki is dr. László Ferenc, a Szegedi Orvostudományi Egyetem volt professzora? "1977-ben vittem először személyesen háromszáz hipofízist Olaszországba, amikor Rómában volt egy kongresszus. Kaptunk is cserébe kétszáz növekedésihormon-injekciót. Ekkor vált tehát rendszeressé az, hogy a kórbonctani intézetben kivett összes hipofízist az endokrin osztály kapta. Volt ennek írásos nyoma? Volt erről szerződés? Nem. S hogy miért nem? Hát, azért ez elég kényes dolog És orvosetikailag is némileg kifogásolható, nem? Igen de ha mindig az orvosetikát nézték volna, az orvostudomány nemigen fejlődött volna. Térjünk vissza az olasz kapcsolatra. Mivel Romániába már nem vittük a hipofízist, az olaszokkal megbeszéltem, hogy a nálunk kísérletre föl nem használt mennyiséget nekik küldjük és cserébe különböző gyógyszereket kapunk. " Ez a könyv a tényeket bemutatva igyekszik a Szegeden történtekkel megismertetni az olvasót, érintve az egészségügyi ellátás kérdéseit, az orvostudomány fejlődésének alapfeltételeit, körüljárva az 1987-es orvosper előzményeit. Megszólal az egyetem rektora, kutatóorvosok, kollégák, a boncmester, az ügyész, az ügyvéd, gyógyult betegek, civil irigyek; megismerjük a Legfelsőbb Bíróság álláspontját is, hogy azután, ne csak azt hallottam alapján mondjunk véleményt az ügyről, amely mindannyiunk ügye
Oldalak száma: 174
Megvennéd de sokallod az árát?
Tegyél ajánlatot, hogy mennyiért vennéd meg!
Jelenlegi ára: 199 Ft
Az aukció vége: 2014-12-20 13:52
. Őszi könyv akció, A hipofizis ügy - Jelenlegi ára: 199 Ft
2014. november 30., vasárnap
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
0 megjegyzés:
Megjegyzés küldése